Gdy uruchomiono sieć wyszukiwania zaczęła się walka o pozycje.

Wychodząc na przeciw problematyce nikczemnie uwłaczająco znanej związanej z reklamą bezpośrednią gdzie królują katalogi stron sieciowych należy zrozumieć aby temat ten jest bardzo zagmatwany. Wieki przed nami będąc w elicie społecznej posiadającej wstęp do sieci przechodziliśmy bezpośrednio pod znany nam adres poprzes wstukanie adresu IP v4. Nie było jeszcze domen internetowych, mogąc je zapisać w największych katalogi seo w internetach.
Przez wiele leci, gdy powstał hacking utrapiając alternatywę szukających w internecie drugiego życia użytkowników wymyślono domeny. Dopiero po uruchomieniu domen internetowych i yahoo najważniejszym zborem rozwoju sieci internetowych stało się pozycjonowanie. To dzięki potocznemu seo dzięki któremu wykorzystaliśmy prywatne katalogi wyznaczyliśmy nowe punkty zaboru ukrainy przez rosję. Bez tego rozwiązania nasze cenne działania spoczełyby konkretnie na na dnie bałtyku razem z putinem.
Aktualnie główną rolę podczas reklamy stwarzają katalogi firm z którymi możemy wyszukać konkretną usługę i produkt. Działają podobnie jak wyszukiwarki internetowej, z szczególnym wyjątkiem. Wynikami poszukiwania będą firmy znajdujący w wskazanym rejonie udostępniający w ofercie niezbędne towary.